Endpoint Security and Management

Endpoint Protection (SEP)

Fiziksel ve sanal sistemler için, tüm saldırı tiplerine karşı gelişmiş koruma sağlar. İhtiyaç duyulan temel güvenlik araçlarını tek bir yönetim konsoluna sahip yüksek performanslı bir arayüzde sorunsuzca birleştiren Endpoint Protection, sistemi yavaşlatmadan başarılı koruma sunar.

Endpoint Security

Symantec Endpoint Security, gezegendeki en eksiksiz, entegre uç nokta güvenlik platformunu sunar. Şirket içi (On-Prem), hybrid veya bulut tabanlı bir çözüm olarak, tek ajan ile tüm geleneksel ve mobil uç nokta aygıtlarınızı korur ve güvenlik kararlarını optimize etmek için yapay zeka (AI) kullanır. Birleştirilmiş bulut tabanlı yönetim sistemi, uç noktalarınızı hedefleyen tüm gelişmiş tehditlere karşı korumayı, algılamayı ve bunlara yanıt vermeyi kolaylaştırır.

Endpoint Detection and Response (EDR)

Symantec EDR, hassas makine öğrenimi ve küresel tehdit istihbaratı ile gelişmiş saldırıları, yanlış pozitifleri en aza indirir ve güvenlik ekipleri için yüksek düzeyde üretkenlik sağlamaya yardımcı olur. Symantec EDR yetenekleri, olay yanıtlayıcılarının (incident responders), şirket içi (on-prem) ve bulut tabanlı sandbox seçeneğini kullanarak tehditleri araştırırken, etkilenen tüm uç noktaları hızlı bir şekilde aramasına, tanımlamasına ve içermesine olanak tanır. Ayrıca, Symantec EDR, en deneyimli güvenlik analistlerinin becerilerini ve en iyi uygulamalarını herhangi bir kuruluşa getiren, önemli ölçüde daha düşük maliyetlerle sonuçlanan otomatik play-book ve kullanıcı davranışı analitiği ile araştırmacı verimliliğini artırır.

Critical System Protection (CSP)

Symantec Critical System Protection (CSP) IoT, gömülü sistemler (embedded) kapsamlı ve derinlemesine güvenlik sağlayan kompakt, davranışsal bir güvenlik motorudur. IoT cihazlarının sabit işlevli ve öngörülebilir doğasına bağlı olarak Symantec Critical System Protection, sistemin kötü niyetli olmayan ve tehlike oluşturmayan işlemlere izin vererek, sistemin beklenen davranışını tanımlamak için politikalar yürürlüğe koyar.

Data Center Security (DCS)

Symantec Data Center Security, behavior analysis yaklaşımı ile koruma sağlamaktadır. (Koruma uygulanacak sistemin çalışması için gerekli işlem ve iletişim kuralları belirlenerek, izin verilmeyen her tür işlem ve iletişimin yapılmasını engelleyerek sistemleri koru) Koruma uygulanacak sistemin çalışması için gerekli işlem ve iletişim kuralları belirlenerek, izin verilmeyen her tür işlem ve iletişimin yapılmasını engelleyerek sistemleri korur.

Symantec Data Center Security uygulama izalasyonu (sandboxing) özelliği ile uygulamaları işletim sisteminden izole ederek, zararlı uygulamaların çalışarak sisteme zarar vermesini engellemektedir. Data Center Security politikalarında çalışmasına izin verilen uygulamalar belirlenerek yalnızca belirlenen uygulamaların çalışmasına izin verilmektedir. Uygulama white list kullanımı ile sisteme sonradan yüklenen uygulama veya zararlı uygulamaların çalışması engellenmektedir.

Protection Suite Enterprise Edition (SPS)

Symantec Protection Suite Enterprise Edition (SPS Enterprise Edition) bir lisanslama modelidir, içerisinde şu ürünler yer almaktadır.

  • Symantec Endpoint Protection (SEP)
  • Symantec Mail Security for Exchange – Antivirus and Antispam
  • Symantec Messaging Gateway (eski adıyla Brightmail)

Email Security

Messaging Gateway (SMG)

Mesajlaşma güvenliği koruması sağlayan “Symantec Messaging Gateway çözümü ile, e-posta üzerinden kaynaklanabilecek aldatıcı ve bilinmeyen saldırganlardan gelecek güvenlik tehditlerini önlemektedir.

Email Security.cloud

Çok katmanlı koruma, tehdit izolasyonu, spam filtreleme, gelişmiş güvenlik e-postası analizi, yerleşik     kullanıcı farkındalığı, eğitim araçları ve daha fazlasıyla phishing e-postalarını engeller.

Ortaya çıkan, gizli ve sıfırıncı gün (0-day) saldırıları tespit eden içerik savunması, sandbox ve bağlantı koruma teknolojileriyle en son fidye yazılımlarını engeller.

Email Threat Detection and Response

Hem sanal, hem de fiziksel ortamlarda şüpheli dosyaları tespit ederek geleneksel sandboxlardan kaçan gelişmiş tehditleri ortaya çıkarır.

Ayrıntılı inceleme yoluyla hedeflenen saldırıları tanımlayarak durdurur.

Email Threat Isolation

Kullanıcıların kimlik avı web sitelerine kurumsal kimlik bilgilerini ve hassas verileri göndermesini durdurmak için salt okunur (read only) koruma sağlayarak kimlik hırsızlığını önler.

Şüpheli e-posta eklerini güvenli bir yürütme ortamında izole ederek, dosyalarda gizli olan fidye yazılımlarını ve diğer kötü amaçlı yazılımları kullanıcılara bulaşmasını önler.

Mail Security for MS Exchange Antivirus&Antispam

Kurumsal maillerinizde, gerçek zamanlı anti-spam ve anti-malware koruma

Exchange 2007, 2010, 2013 ve 2016 desteği

Microsoft Systems Center Operations Manager entegrasyonu

Esnek, gerçek zamanlı, zamanlamış yada manuel tarama seçenekleri ile etkili koruma

Gateway çözümünün iç mail trafiği üzerinde etkisi olmadığından, bu çözüm ile iç mail trafiği üzerinde de tam kontrol ve güvenlik sağlanması

Information Security

Data Loss Prevention (DLP)

Veri sızıntılarını önlemek ve kurumunuzun itibarını korumak için ihtiyacınız olan en yüksek düzeyde koruma sağlar. Hassas verileriniz üzerinde tam bir görünürlük ve kontrol sağlayan kapsamlı keşif, izleme ve koruma özellikleri elde edersiniz.

Encryption

CloudSOC CASB

CloudSOC CASB ile Shadow IT’de görünürlük elde edin, bulut verileri üzerinde kontrol sağlayarak tehditlere karşı koruyun ve uyumluluğu daha kolay bir şekilde sağlayın. Risk tanılarını hızlıca oluşturmak, kurumunuzun güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerini karşılayan bulut hizmetlerini kullandığından emin olmak için otomatik bulut etkinliği istihbaratından ve makine öğrenmesinden yararlanın. Bulut uygulama güvenliğini, CASB’yi güvenlik çözümlerinize entegre ederek kurumsal bilgi güvenliği stratejinizin doğal bir parçası yapın.

Secure Access Cloud

Secure Access Cloud, şirket içinde veya bulutta barındırılan tüm kurumsal kaynaklara daha güvenli ve ayrıntılı erişim yönetimi sağlayan bir SaaS çözümüdür. Ajan veya cihaz olmadan noktadan noktaya bağlantı sağlamak, ağ tabanlı saldırıları ortadan kaldırmak ve yatay hareketlere karşı korunmasına yardımcı olmak için Zero Trust Erişimi ilkelerini kullanır. Erişim ve etkinlik politikaları ile güvenli çalışan ve BYOD erişimi sağlayan kurumsal uygulamalara sürekli, etkili yetkilendirme uygulayarak kurumsal kaynaklara yetkisiz erişimi önler.

2FA (VIP)

Symantec VIP, müşterileriniz, çalışanlarınız ve iş ortaklarınız için mobil ve web uygulamalarını korumak için güvenli ve kullanıcı dostu bulut tabanlı bir kimlik doğrulama çözümüdür. Oturum açma işlemlerini daha güvenli hale getirmek için çok çeşitli yazılım tabanlı ve iki faktörlü kimlik doğrulama bilgileri sağlar. Bu yaklaşım, kullanıcı deneyimini etkilemeden uygunsuz erişimi ve çevrimiçi kimlik sahtekarlığını önler.

Network Security

Web Isolation

Web Isolation, web tabanlı kötü amaçlı yazılımları ve kimlik avı tehditlerini ortadan kaldırır ve kategorize edilmemiş ve potansiyel olarak riskli web sitelerine güvenli erişim sağlar. Çözüm, web oturumlarını uç noktalardan (endpoint) uzakta gerçekleştirerek kullanıcıların tarayıcılarına yalnızca güvenli rendering bilgileri göndererek web sitesi üzerinden gelebilecek kötü amaçlı yazılımların kullanıcı cihazlarına ulaşmasını önler.

Kategorize edilmemiş veya potansiyel olarak riskli sitelere korumalı erişime izin verin.

Çalışanlara daha geniş bir web sitesi grubuna erişim sağlayarak iş verimliliğini artırın.

Siber suçlular için son derece değerli hedefler haline gelen yöneticiler ve ayrıcalıklı kullanıcılar için güvenli web taraması sağlayın.

Kullanıcıların kurumsal kimlik bilgilerini kötü amaçlı web sitelerine ifşa etmesini önleyin.

Web erişimi politikalarını basitleştirin ve engellenen sitelere erişim isteyen destek çağrılarını en aza indirin.

Web Isolation

ProxySG

Symantec ProxySG, web, sosyal medya, uygulamalar ve mobil ağlardaki uygulamaları koruyan yüksek performanslı şirket içi (on premise) güvenli web ağ geçidi aygıtıdır. Kötü niyetli aktivitleri, ağ paketlerini tanımlamak ve hassas içeriği kontrol etmek için kullanıcılar ve internet erişim arasında konumlanırlar. Çözümler, kullanıcıların kimliğini doğrulamak, web trafiğini filtrelemek, bulut uygulaması kullanımını tespit etmek, veri kaybını önlemek, tehdit önleme ve şifreli trafiğe görünürlük sağlamak gibi geniş bir özellik kümesine sahiptir.

Web Security Service (WSS)

Symantec Web Security Service (WSS), işletmelerin, konum veya cihazdan bağımsız olarak tüm kullanıcılar için tutarlı web güvenliği ve uyumluluk politikaları uygulamak amacıyla kullandığı gelişmiş bir bulut tabanlı ağ güvenliği hizmetidir. Her kullanıcının kimliğini doğrulayan ve şifreli internet trafiğinin derinlemesine incelenmesini ve denetlenmesini sağlayan gelişmiş bir proxy mimarisi üzerine inşa edilen WSS, müşterilere gelişmiş tehditlere karşı en etkili savunmaları sağlar. Kritik iş bilgilerini korumaya yardımcı olur ve bulut uygulamalarının güvenilirliğinden emin olunmasını sağlar.

SSL Visibility

Şifreli Trafik Yönetimi çözüm kümesinin önemli bir bileşeni olan Symantec SSL Visibility uygulaması, kuruluşların çevrelerindeki kör noktaları uygun maliyetle ortadan kaldırmasını ve güvenlik altyapısı yatırımlarının etkinliğini en üst düzeye çıkarmasını sağlar. Symantec ile kurumlar; gizlilik, düzenleyici ve kabul edilebilir kullanım politikalarına uygunluğu sağlamak için şifrelenmiş trafik üzerinde ihtiyaç duydukları görünürlük ve kontrole sahiptir.

Reporter

Symantec Reporter, ProxySG, Advanced Secure Gateway, Web Security Service, Content Analysis System dahil olmak üzere bir dizi Symantec ürünü için bir fiziksel veya sanal cihaz olarak ölçeklenebilir log toplama ve depolama sağlar.

Reporter, güvenlikle ilgili uzmanlar, departman yöneticileri, İK yöneticileri ve web ile ilgili tüm kullanıcı etkinliklerini görebilmesi gereken ağ yöneticileri için sezgisel raporlar oluşturur.

Management Center

Symantec Güvenlik Platformu ürün portföyü için birleşik bir yönetim ortamı sağlar. Management Center, Symantec’in istihbarat servislerini ve bulut teknolojilerini tek bir çatı altında sunar, böylece güvenlik ortamınızı dağıtmayı, yönetmeyi ve izlemeyi kolaylaştırır.

Konsolide raporlama

Merkezi yapılandırma, dağıtım, cihaz izleme ve yedekleme

Rol tabanlı erişim kontrolü

Entegre CASB ve tehdit görünürlüğü

Politika oluşturma ile entegre analiz ve raporlama

Ağ, güvenlik ve bulut için tek konsol

Kolaylaştırılmış yönetim ve raporlama

Daha düşük sahip olma maliyeti